Warstwy23.07.2018 17:57

"Oddajemy do Państwa rąk pierwszy numer Rocznika Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przywilejem nowych pism jest prośba o życzliwe przyjęcie, o takie też prosimy, ale i o sugestie na przyszłość. Pismo ma służyć prezentacji teoretycznego namysłu nad sztuką i dziedzinami z nią powiązanymi oraz eksploracji obszarów twórczości w zakresie konkretyzowanych tematem numeru przestrzeni interdyscyplinarnych. Istotne będzie też przedstawienie badań naukowych prowadzonych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także prezentacja sylwetek twórców kreujących współczesne oblicze kultury. Sztuka w wymiarze praktycznym i teoretycznym tworzy pewną wspólną rzeczywistość obecności w świecie. Chcielibyśmy, aby ta obecność – poczynając od wymiaru ontologicznego poprzez estetyczny do socjologicznego – znalazła swoje odzwierciedlenie w tekstach zamieszczanych w WARSTWACH" ...

Powyższy urywek tekstu - wprowadzenie z Rocznika Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

MARLENA MAKIEL-HĘDRZAK

Pierwszy numer dostępny w wersji elektronicznej w zakładce "Na skróty" (po lewej stronie, strony Wydziału Sztuki) oraz bezpośredni link > Tutaj <